Пауель Шварц «Fioretti»

.

.

.

.

Про виставку

16 червня в Одеському художньому розпочала роботу виставка «Fioretti Пауеля Шварца». На ній представлено близько 65 робіт одеського художника з німецьким корінням Пауеля Шварца, переважно 1900-1920-х років.

Пауель Шварц

Сьогодні ім’я Пауеля Шварца (1873—1934) майже забуте: персональна виставка «Fioretti» в Одеському художньому покликана нагадати про нього і дати друге життя творчому надбанню митця.

Назва виставки «Fioretti» — посилання до твору XIV століття «Квіточки Франциска Асізького». Це збірка з 53 коротких розділів, що розповідають про життя святого Франциска Асізького і яскраво змальовують створені ним дива.

Так само і на нашій виставці кожна робота — маленька окрема оповідь про диво і красу життя. Кожен предмет, кожна квіточка в творах художника мають характер і власну історію. Шварц, неначе ловець снів, полює на образи: у плямах монотипій, малюнках каміння, тріщинах та кляксах — всюди є сутності й почуття.

Тонка, штучно винайдена мова модерну, увібрана художником у Парижі початку століття, вплітається у тканину художнього життя Одеси 1910-х років. У художніх образах його театральних декорацій, гротесків та орієнтальних композицій стає відчутною межа між тонким і щільним світами. Акварелі Пауля Шварца сповнені ескапізму: художник наче намагається забрати глядача з собою у казковий світ без турбот, тривог і розчарувань, зовсім не схожий на буремну реальність 1920-х років.

Пауель Шварц у своїй творчості зміг не тільки проростити зерна цього неповторного періоду, а й зберегти їх, коли українське художнє середовище опинилося штучно вирваним із загальноєвропейського контексту. Тому сьогодні в нас є можливість побачити наживо рідкісний зразок напівзабутого одеського модернізму.

Світлини

No items found.
Більше світлин

Коли:

.

.

о

Де:

Софіївська, 5а

Вартість:

Зустрінемося в Одеському художньому!