Доступний музей онлайн

Одеський національний художній музей за підтримки Українського культурного фонду у рамках проєкту «Доступний музей онлайн» створив віртуальний 3D-тур виставками з сурдоперекладом. Він складається з тривимірного сканування сучасних експозицій «До війни» та циклу «Мови війни» у супроводі 22 відео жестовою мовою, які розповідають про окремі серії робіт та їхніх авторів. Таким чином виставкові зали обох поверхів музею стають доступними різним людям, які цікавляться культурою та мистецтвом.

3D-тур,
відео жестовою мовою

Окрім віртуального туру, у рамках проєкту музей опублікував переклад жестовою мовою 7 інтерв’ю з митцями з серії «Від першої особи». Незабаром також вийде нова серія з 5 відеолекцій про мисткинь, чиї роботи представлені в колекції ОНХМ. До створення відео жестовою мовою залучили відділ професійних сурдоперекладачів Суспільного мовника. Авторка відеопроєктів — мистецтвознавиця і культурна менеджерка Аля Сєгал.

Проєкт «Доступний музей онлайн» є логічним продовженням програми «Доступний музей на слух і дотик», яку ОНХМ реалізував 2021 року також за підтримки УКФ.

Відеолекції на YouTube

Мистецтво в авангарді суспільних змін

Прогулянки (не)існуючою експозицією Одеського художнього

Лекція «Відлуння тоталітаризму: як вийти з викривленого світу?»

Зустріч з головною зберігачкою фондів музею Людмилою Єрьоміною