Кіно в музеї | OPEN AIR ART

Ми повернемось до кінопоказів після Перемоги. Тут ви можете почитати про останній музейний кіносезон 2021 року

Про проєкт

У 2018 році команда Одеського художнього започаткувала проєкт «Кіно в музеї», завдяки якому наші відвідувачі змогли побачити стрічку «Малевич» Володимира Луцького та інші. Влітку 2020 року ми у колаборації з ГО «Культпросвіт» вирішили змінити формат та перенести кінопокази у музейний двір, так з’явився проєкт «Кіно в музеї | OPEN AIR ART». В його рамках ми показали більше 10 фільмів про видатних художників: Клода Моне, Караваджо, Фріду Кало, Ван Гога, Клміта та інших. У 2021 році ми вирішили продовжити вже самостійн, але трохи урізноманітнити програму та розкрити тему мистецтва повністю — дивитимемося фільми про архітектуру, танець, моду та інші.

Що ми показували у вересні

24/9/2021

: «

Секс, Мода, Диско

»

Ну хто б міг подумати, що скромний хлопчина з Утуадо стане справжнім королем модних вечірок.

Антоніо Лопес – художник-ілюстратор, зірка богемної тусовки та один з головних трендсеттерів у світі моди. Його роботи – це вибухова суміш шаленого етнічного колориту, поп-арту та сюрреалізму, за які його називали Пікассо у світі ілюстрації.

70-ті – золотий час для Лопеса. Це час співпраці з популярними дизайнерами, дружби із зірковою тусовкою та шалених вечірок.

Здається, тепер можливо все: натхнення легко знаходить своє відображення на папері, за кожним кутом чекає потрібне знайомство, а його та Енді Воргола будуть згадувати кожен раз, коли розмова піде про основоположників поп-арту.

Хронометраж: 95 хвилин
Дата релізу: з 28 лютого
Країна: США
Виробник: Summitridge Pictures
Формат: 2D
Рік виробництва: 2017
Тип: документальний
Спосіб реалізації: озвучений українською мовою на території України (Прокатне посвідчення)
Обмеження: 16+

17/9/2021

: «

Фелліні та духи

»

Відзначаючи 100-ту річницю з дня народження маестро, ми покажемо «Фелліні та духи» — документальний фільм із раніше неопублікованих архівних матеріалів, він наблизить нас до прихованого світу італійського генія та його зв’язку з духовним та надприродним.

Фільмографію Федеріко Фелліні можна розглядати як серіал, де кожен фільм — не окремий епізод, а частина великого геніального твору. Сам режисер колись зізнався, що все життя знімає один і той самий фільм, але в різних декораціях і з різними акторами. Але тут він відверто применшує свої досягнення — за чотири десятиліття роботи в кіно Федеріко Фелліні став найвідомішим режисером Італії та одним з найвпливовіших — у світі. Він завоював п’ять премій «Оскар» і став рекордсменом у категорії «Найкращий іноземний фільм» за всю історію Кіноакадемії.

Бачення світу, властиве маестро, було настільки унікальним і гіпнотичним, що породило для цього «карнавального» стилю у кінематографі спеціальне визначення «феллінівський». Фелліні показав новому поколінню, як експериментувати й балансувати між класичною кінорозповіддю та божевільним польотом фантазії.

Хронометраж: 90 хвилин
Дата релізу: 12 листопада
Країна: Італія
Рік виробництва: 2020
Режисер: Ансельма Дель’Оліо
Тип: документальний
Спосіб реалізації: озвучено українською мовою (прокатне посвідчення)
Дистриб’ютор: ТОВ «КІСФФ ФІЛМС»

10/9/2021

: «

Вествуд: панк, ікона, активістка

»

Вів’єн Вествуд — одна з засновниць панк-руху у Лондоні. Колишня дружина Малькольма Макларена, менеджера Sex Pistols. Але про це Вів’єн згадувати не хоче та відверто нудиться від питань про ті часи. Тепер Вів’єн Вествуд — активістка. Навіть на зйомку цього фільму вона погодилася з умовою, що його більша частина буде присвячена її участі в екологічних рухах. Режисерка погодилася, але зробила по-своєму.

Ця стрічка розповідає про заснування бренду Вів’єн від самого початку. З нею хотіли працювати на волонтерських засадах, просто заради того, щоб бути ближче до харизматичної дизайнерки. Тепер її компанія має власну раду директорів, але Вів’єн як і раніше залишається відданою своїм принципам. Вона продовжує наголошувати, що гроші її цікавлять в останню чергу та погрожує зняти з випуску всю колекцію, якщо щось піде не за її сценарієм.

Прем’єра стрічки відбулася на Санденсі, де спричинила справжній фурор та була номінована на Гран-прі.

Хронометраж: 83 хвилини
Дата релізу: 6 грудня
Тип: документальний фільм
Країна: Великобратанія
Режисер: Лорна Такер
Рік: 2018
Обмеження: 16+
Виробник: Finished Films
Спосіб реалізації: озвучено українською мовою (прокатне посвітчення) ФІЛМС»

3/9/2021

: «

Неможливий проєкт: врятувати Polaroid (An Impossible Project)

»

3 вересня о 21:00 чекаємо вас на показ фільму «Неможливий проєкт: врятувати Polaroid (An Impossible Project)». Фільм розповість про те, як у 2008 році, коли аналогова фотографія стрімко втрачала актуальність, ексцентричний австрійський біолог наважився на авантюру в дусі двобою між Давидом і Голіафом: він вирішив урятувати останню у світі фабрику Polaroid. Цей фільм був учасником Міжнародного Кінофестивалю в Роттердамі.

Хронометраж: 99 хвилин
Країна: Німеччина/Австрія
Рік виробництва: 2020
Режисер: Єнс Мойрер
Тип: документальний
Спосіб реалізації: англійською мовою з українськими субтитрами
Прокатне посвідчення від Держкіно
Дистриб’ютор: ТОВ «КІСФФ ФІЛМС»