«Сонце заходу / Sol Occidens» Марґіт та Романа Сельських

12

.

10

.

2023

.

.

Про виставку

Запрошуємо на відкриття великої виставки «Сонце заходу / Sol Occidens» Марґіт та Романа Сельських вже 12 жовтня о 17:00!

Виставка живопису Марґіт(Райх) та Романа Сельських з колекції мистецтвознавця, академіка Європейської академії наук, мистецтв та літератури, почесного академіка Національної академії мистецтв України та заслуженого діяча мистецтв України Едуарда Димшица повертає Одеський художній до магістралі власної виставкової діяльности, дослідження та експонування українського мистецтва.

Довге творче життя художників створює паралельні треки розвитку західноукраїнського мистецтва з кінця 20-х років до другої половини 80-х ХХ століття.

Сформувавшись в міжвоєнні десятиліття спочатку під впливом Львівської та Краківської шкіл академічного живопису Марґіт та Роман беруть участь в художньому обʼєднанні молодих львівських митців ARTES, яке акцептують майже всі актуальні на той час західноєвропейські течії в мистецтві. Розширення локальних естетичних традицій перед Другою світовою війною створили яскраве явище львівського модернізму, яке знаходилось в безпосередньому звʼязку з пізнім постімпресіонізмом, кубізмом та документальним реалізмом. Італійський, іспанський та французький сюрреалізм в творчости художників ARTES створили яскраву, але на жаль короткочасну «надреальність». Навчання митців в Парижі на початку 30-х років на все життя збагатили їхню художню мову. Майстерні Фернана Леже, паризьке оточення Пабло Пікассо, багаторічне дослідження спадщини Барбізонської школи, Поля Сезанна впливали на їхню творчість до кінця життя.

Яскраве світло та кольори сонця заходу залишалися з ними в найтемніші часи. І в класах краківської академії, і в прозалітичному наступі післявоєнного соцреалізму Сельські завжди знаходили свій безкомпромісний простір свободи.

«Вони були не тільки люблячою парою, але й творцями-однодумцями. Ці митці є одними з найзнаменитіших майстрів образотворчости не тільки на теренах галицького краю, але й в масштабах всієї національної культури», — зазначає Едуард Димшиц.

В цьому році художникам виповнилося 120 років, тож ми раді познайомити вас з яскравою живописною традицією заходу України!

Світлини

No items found.
Більше світлин

Куратори: Едуард Димшиц, Кирило Ліпатов, Микола Лукін

Кураторська група: Єлизавета Герман, Володимир Дамаскін, Владислав Калінков, Валерій Коршунов

Графічний дизайн: Дмитро Ерліх

Зовнішня комунікація: Анастасія Левченко

Коли:

12

.

10

.

2023

о

Де:

Софіївська, 5а

Вартість:

вхід на відкриття виставки вільний, надалі – 100/50 ₴

Зустрінемося в Одеському художньому!